Techinside Google News
Techinside Google News

Google’dan yapay zeka videoları hamlesi

Google'ın, web siteleri için "mavi bağlantı" işaretleyerek ve arama sorgusuyla alakalı kısa video ve sosyal medya içeriğine daha fazla eğileceğini, arama motorunu daha "görsel, atıştırılabilir, kişisel ve insani" hale getirmeye hazırlandığı bildirdi. 
- Advertisement -

Google’ın, web siteleri için “mavi bağlantı” işaretleyerek ve arama sorgusuyla alakalı kısa video ve sosyal medya içeriğine daha fazla eğileceğini, arama motorunu daha “görsel, atıştırılabilir, kişisel ve insani” hale getirmeye hazırlandığı bildirdi. The Wall Street Journal’a göre Google, tüm süreci daha konuşkan hale getirecek ve kullanıcıları tam olarak aradıkları içeriği bulabilmeleri için takip soruları sormaya yönlendireceğini ve yapay zeka üzerine inşa edilmiş yeni özellikler duyurmayı planlıyor.

Geleneksel web sitesi biçimlerinden uzaklaşan ve daha çok TikTok ve Instagram gibi uygulamalara yönelen genç internet kullanıcılarına yanıt olarak, kullanıcılara TikTok videoları ve diğer sosyal medya içerikleri gibi daha fazla görsel içerik sunuyor. Değişiklikler şu anda Magi adlı bir proje kapsamında geliştiriliyor. Açıklamaya göre şirketin Pixel Fold gibi yeni donanımları da ortaya koymasının beklendiği yaklaşan I/O geliştiricileri konferansında duyurulacak .

Rekabetin diğer ucunda Microsoft, AI’yı Edge tarayıcısına ve Bing arama motoruna itmeye devam ediyor. Yeniden tasarlanan deneyim, kullanıcılardan sıcak bir karşılama aldığını ve Microsoft’tan Bing için bekleme listesi sistemini kaldırmasını istedi, böylece teknolojisi tüm meraklılar için sorunsuz bir şekilde erişilebiliyor. 

Google, hızlı ve iyi olmak için çalışıyor

Geçen ay, The New York Times tarafından erişilen belgeler üzerine, Google’ın aramayı daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacağı şekilde yeniden tanımlamaya çalıştığını belirtti. Şirket, AI’yı arama sistemine, kullanıcının arama modelinden ve tercihlerinden sürekli olarak öğreneceği ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyacak şekilde geliştireceğini açıklıyor.

Temel özelliklerin çalışanlar arasında test edildiği söyleniyor ve halka açık test planlarının yıl sonuna doğru yapılacağı bildiriliyor. Google’ın yapay zeka destekli arama desteği iyi zamanlanmış ancak görünüşe göre biraz umutsuz. Microsoft, OpenAI’nin ChatGPT’nin arkasındaki doğal teknoloji olan GPT-4’ü Bing arama motoruna entegre edildiği ve bunu Office üretkenlik araçları paketine de yavaş yavaş entegre ediyor.

Google’ın ChatGPT’ye verdiği yanıt , Bard, şimdiye kadar mükemmel bir yolculuk geçirmediğini, yanlışlık ve yapay zeka halüsinasyonlar içeriyor. Bununla birlikte, şirketin formülü mükemmelleştiriyor ve bunu yaparken yarışı kaybetmek yerine ilerledikçe öğrenmek istediği anlaşılıyor. Önceki raporlar, Google’ın, OpenAI’nin ChatGPT’si ile aynı türde bir kesintiye yol açabilecek kendi halka açık yapay zeka ürünlerini geliştirmek için çılgınca bir telaş içinde olduğunu belgelemişti, ancak Magi’nin Google’ın açığı kapatmasına yardım edip edemeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir