Google Asistan masaüstünde kullanılabiliyor

0

Google Asistan masaüstü

Bağımsız bir geliştiricinin çalışmasıyla, Google Asistan masaüstünde kullanılabilir hale geldi. Yeni sürüm, akıllı telefonlarla benzer bir deneyim yaşatıyor.

Google Asistan masaüstü kullanıcıları için geldi

Uygulama aracılığıyla kullanılabilen Google Asistan, akıllı cihazlarda deneyimlenebilmekteydi. Ancak Google Asistan’ın masaüstü sürümünün olmaması, büyük bir eksiklik olarak görülüyordu.

Malvin Abraham isimli bir bağımsız geliştirici, Google Asistan konusunda önemli bir yeniliğe imza attı. Abraham’ın geliştirdiği Google Asistan’ın masaüstü sürümü Wimdows, macOS ve Linux’ta çalışabiliyor. Bu yeni sürümü mobil uygulamayla benzer bir deneyim sunuyor.

Sesli ve yazılı komutları algılayabilen masaüstü sürümü, kullanıcıların Google Asistan’ı masaüstü cihazlarda da kullanabilmesini sağlıyor. Örneğin; masaüstü sürümüyle hava durumu bilgisi alabiliyor, internet üzerinden arama yapabiliyorsunuz.

Kullanıcı yorumları da Google Asistan’ın yeni sürümünün başarılı bir şekilde çalıştığı ve orijinaline yakın olduğu yönünde oldu. Sürümde günümüzün isterlerine uygun şekilde açık ve karanlık olmak üzere iki farklı mod sunuluyor.

Masaüstü sürümünü indirmek için buraya, kurulum rehberi için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>