Google Assistant 30 dilde hizmet vermeye hazırlanıyor

0

Google’ın, Amazon Alexa servisine cevabı olan akıllı ev asistanı Assistant, 2019’a girmeden 30 farklı dilde hizmet vermek üzere hazırlanıyor.

Alexa ve Assistant savaşı 

Google’a dünya çapında büyük bir avantaj kazandıracak olan yapay zekalı asistan servisi Assistant, kullanıcılarının sözlü olarak sorduğu sorulara cevap veriyor, trafik, hava durumu, navigasyon bilgilerini iletiyor, finansal veriler hakkında cevaplar veriyor, kullanıcının istediği şarkıyı çalıyor ya da verilen siparişi ilgili restorana/markete iletebiliyor.

Amazon, Alexa servisi ile ABD’de büyük yol kat etmişken, Google’ın rakip servisini dünya çapında yaygınlaştıracak olması önemli bir hamle zira ABD dışına açılma konusunda fazla yavaş kalan Amazon’un bu hatasını affetmeyen Google akıllı ev asistanı alanında dünyada bir numara olmak için şimdi çok önemli bir avantaj yakalamış durumda.

Yapay zeka sayesinde son bir senede kendini çok geliştiren tercüme servisinin de yardımıyla, çok farklı dilleri birbirine sağlıklı şekilde çevirebilmeyi başaran Google’ın şimdi bu yeteneğini Assitant servisine aktardığı anlaşılıyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>