Techinside Google News
Techinside Google News

Google Haritalar hatası ölüme yol açtı!

Google Haritalar yol tariflerindeki hataların trajik sonuçları, bir adamın ölümüne neden olduğu iddiasıyla Google'a dava açıldı
- Advertisement -

Google Haritalar‘ın yol tariflerindeki hatalar, Snow Creek köprüsünün çökmesine neden olarak bir adamın hayatını kaybetmesine yol açtığı iddiasıyla şirkete karşı bir dava başlatıldı. 2022 yılında yaşanan trajik olayın ardından, 47 yaşındaki Philip Paxson’ın eşi Alicia Paxson, Google’ı ihmalkârlıkla suçlayarak dava açtı.

Hickory Daily Record gazetesine göre, Philip Paxson, Google Maps’in talimatlarını izleyerek Snow Creek köprüsünden geçmeye çalıştı. Ancak köprü, neredeyse on yıl önce çökmüş olduğu halde hâlâ Google Haritalar’da yanlış olarak gösteriliyordu. Bu hatanın sonucunda Paxson hayatını kaybetti.

Alicia Paxson’ın avukatları, Google’ı, şirketin yönlendirmesini güncellememekle ve bu tehlikeli durumu düzeltmemekle suçladılar. Dava ayrıca Google’ın ana şirketi Alphabet’i ve köprü ve çevresindeki arazi sahiplerini de ihmalkâr davranmakla suçluyor.

Alicia Paxson, “Köprünün onarımı için maliyetin bir sorun olabileceğini duymuştuk,” dedi. “Ancak basit düzeltmelerle bu trajediyi önlenebilirdi. Philip’ın ölümüyle sonuçlanmasına izin verilemez’ diye belirtti

Google, çöken köprü konusunda bilgilendirildiği halde haritalarını güncellemeyerek suçlanıyor. Paxson, başka kimsenin benzer bir trajedi yaşamamasını umuyor.

Olayın dikkat çekici bir yanı da Apple Maps’in aynı bölgedeki köprüyü doğru bir şekilde gösterirken, Google Maps’in hala yanlış bilgi göstermesi. Bu durum, haritalama teknolojilerinin güncellenmesi ve hataların düzeltilmesi gerekliliğini bir kez daha vurguluyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir