Techinside Google News
Techinside Google News

Google, hibrit sistemini bitirdi. Ofis’e geri dönüş başladı.

Teknoloji devi alanını daha verimli kullanmak isteyen Google, binlerce çalışanından masalarını bir iş arkadaşıyla paylaşmalarını istiyor. CNBC tarafından görülen dahili bir SSS'ye göre karar, bölümün ABD'deki en büyük beş konumundaki (New York City ve San Francisco dahil) Google Cloud personeli için geçerli olacak ve sonuç olarak bazı binalar boş kaldı.

Teknoloji devi alanını daha verimli kullanmak isteyen Google, binlerce çalışanından masalarını bir iş arkadaşıyla paylaşmalarını istiyor. CNBC tarafından görülen dahili bir SSS’ye göre karar, bölümün ABD’deki en büyük beş konumundaki (New York City ve San Francisco dahil) Google Cloud personeli için geçerli olacak ve sonuç olarak bazı binalar boş kaldı.

Bir Google sözcüsü, Insider’a geçişin “pandemi öncesi işbirliğinin en iyi özelliklerini uzaktan çalışmadan hepimizin takdir ettiği esneklik ve odaklanma ile birleştirirken aynı zamanda alanlarımızı daha verimli kullanmamıza izin verdiğini” söyleyerek onayladı. CNBC’ye göre, çalışanların Pazartesi ve Çarşamba veya Salı ve Perşembe olmak üzere alternatif günlerde ofise gitmeleri ve “olumlu bir deneyim sağlamak için masa ortakları ve ekipleriyle normlar oluşturmak” için bir eşleştirme süreci kullanmaları bekleniyor.

- Advertisement -

Ocak ayında Google, yaklaşık 12.000 çalışanını  veya küresel iş gücünün %6’sını işten çıkardığını duyurdu . Teknoloji endüstrisindeki iş kayıplarını takip eden bir web sitesi olan Layoffs.fyi’ye göre , teknoloji sektörü bu yıl şimdiden 100.000’den fazla kişiyi işten çıkardı . Google Cloud CEO’su Thomas Kurian geçen ay çalışanlara bölümün “büyüme için yatırım yapmaya” devam edeceğini söyledi. Insider’ın bildirdiğine göre, son birkaç yılda yoğun yatırım gördü, ancak henüz karlı yatırım gerçekleşmedi.

Bir Google sözcüsü Insider’a şunları söyledi: “Verilerimiz, Cloud Google çalışanlarının ofiste olduklarında garantili yüz yüze işbirliğinin yanı sıra her hafta birkaç gün evden çalışma seçeneğinin değerini gösteriyor. “Bu geri bildirimle, salgın öncesi iş birliğinin en iyi özelliklerini uzaktan çalışmadan hepimizin takdir ettiği esneklik ve odaklanma ile birleştirirken aynı zamanda alanlarımızı daha verimli kullanmamıza olanak tanıyan yeni dönüşümlü modelimizi geliştirdik.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir