Google I/O 2020 iptal edildi

0

Google I/O 2020

Daha önce kroonavirüs tehlikesi nedeniyle çevirmiçi yapılması kararlaştırılan Google I/O 2020 etkinliği, artık tamamen iptal edildi.

Google I/O 2020 tamamen iptal oldu

Koronavirüs salgını, tüm dünyada yapılması planlanan etkinliklerin de iptal olmasına neden oldu. Daha önce çevrimiçi yapılacağı duyurulan etkinlikler için iptal açıklamaları gelemeye başladı.

Teknoloji devi Google’ın bu yıl merakla beklenen Google I/O etkinliğinin, koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi olarak yapılacağı duyurulmuştu. Ancak yapılan yeni açıklamada, bu etkinliğin artık tamamen iptal olduğu ve çevrimiçi de yapılmayacağı açıklandı.

Google’ın etkinliği iptal etmesinin arkasındaki ana neden olarak ise geliştiricilerin artık evden çalışmaya başlaması ve şirketin bu etkinliği organize etmekte bir hayli zorlanması gösterildi.

Google’ın, Google I/O 2020 etkinliğinde vermeyi planladığı bilgileri, blog yayınları ve forumlar aracılığıyla paylaşacağı açıklandı. Koronavirüs salgınının her geçen gün daha da tehlikeli bir boyuta ulaşması, sadece fiziksel etkinlikleri değil çevrimiçi etkinlikleri de olumsuz olarak etkiledi. Bu salgının ekonomik etkilerinin teknoloji dünyası için de ağır olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>