Google ofisleri aşı merkezi olacak

0

Google ofisleri aşı merkezi

Aşı çalışmalarıyla birlikte tüm dünyada aşı seferberliği ilan edildi. Bu zorlu dönemde, Google ofisleri aşı merkezi olarak kullanılacak.

Google ofisleri aşı merkezi görevi görecek

Koronavirüs aşında yaşanan gelişmelerle, tüm dünyada mümkün olan en kısa sürede herkesin aşılanması hedefleniyor. Bunun için kamu ve özel kurumlar adeta seferberlik içinde yer alıyor.

Teknoloji dünyasının dev ismi Google da bu konuya kayıtsız kalmadı. Aşılama çalışmalarının çok hızlı devam ettiği ABD’de Google, ofislerinin aşı merkezi olarak kullanılabileceğini duyurdu. Google CEO’su Sundar Pichai, New York City, Los Angeles, San Fransisco By Area, Kirkland ve Washington’daki bazı ofislerinin aşılama noktası olacağını açıkladı.

Aşılama sürecini hızlandırmaya ve normal hayata daha hızlı dönmeyi hedefleyen Google, bunun için 150 milyon dolarlık bütçe de ayırmış durumda. Google’ın ayırdığı bütçenin 50 milyon doları sağlık kuruluşlarıyla kurulan ortaklık kapsamında bağışlanacak. 100 milyon dolarlık kısmı ise reklam bağışı olacak. Ayrıca Google, aşıya erişimi zor olanlar için ayrımcılığa karşı mücadele öden sosyal gruplara da 5 milyon dolar bağışta bulunacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>