Google, yeni üretken AI özelliklerini duyurdu

0

Google Kaliforniya yasaları

Google, bazı AI destekli özellikleri üretkenlik uygulamalarından bazılarına sunduğunu açıkladı. Bununla birlikte, şirket bu özelliklerin chatbot Bard’a benzer şekilde yalnızca ABD’deki güvenilir test kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini belirtti. Eklenen yeni işlevler bu yılın sonuna kadar tüm kullanıcılara ulaşacak.

 

Yeni yapay zeka özellikleri

Google tarafından bildirilen yeni üretken AI özellikleri aşağıdaki gibi listelendi:

Dokümanlar’ın içinde, arayüz AI’ya kolay erişim sağlar, böylece parçanızı yazarken tartışabilir, özetleyebilir veya beyin fırtınası yapabilirsiniz. Gmail’de yapay zeka, bağlamı kısa madde işaretlerinden alabilir ve bir e-postanın tamamını yazabilir. Slaytlara gelince, anında görüntü, ses ve video üretebilir, böylece daha iyi bir sunum yapabilirsiniz.

Google, yakında tüm Google kullanıcılarına ulaşacak bazı özellikleri vurguladı.

  • Gmail’inizin taslağını hazırlama, yanıtlama, özetleme ve önceliklendirme
  • Dokümanlar’da beyin fırtınası yapma, düzeltme, yazma ve yeniden yazma
  • Slaytlar’da otomatik olarak oluşturulan görüntüler, ses ve videolarla yaratıcı vizyonunuzu hayata geçirin
  • E-Tablolar’da otomatik tamamlama, formül oluşturma ve bağlamsal kategorizasyon yoluyla ham verilerden içgörülere ve analize geçin
  • Meet’te yeni arka planlar oluşturma ve notlar yakalama
  • Chat’te işlerinizi halletmek için iş akışlarını etkinleştirme

Yazma tonunu bile seçebilir, böylece duruma daha iyi uyabilir, belirli bir konuya dayalı bir taslakta size yardımcı olması için AI’yı kullanabilir, biraz zaman kazanmak için uzun zincirli e-postaları özetleyebilir, belgenizi düzeltebilir ve hatta yeniden yazabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.