Google uygulama takibi şeffaflığını artırıyor

0

Google uygulama takibi

Apple’ın iOS’te uyguladığı uygulama takibi şeffaflığını Google da getiriyor. Google uygulama takibi şeffaflığını artırarak, kullanıcıların izlenmesini önleyecek.

Google uygulama takibi şeffaflığı için yeni bir adım attı

Uygulama takibi şeffaflığı konusunda en önemli şeffaflığı Apple’ın uyguladığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Google da bu konudaki eksiklerini giderek, kullanıcıların güvenini artırmayı hedefliyor.

Yapılacak iyileştirmelerle artık Android kullanıcıları reklamverenler tarafından uygulamalar aracılığıyla takip edilemeyecek. 2022’de yaygın hale gelmesi beklenen özellikle Play Sotre tarafından güvenlik bölümü oluşturulacak. Ayrıca Google Apple ile benzer gizlilik etiketleri ile güvenlik yönergelerini platforma dahil edecek.

Yıl sonunda kullanıma geçecek yenilik, 2022 yılında genel kullanımda olabilecek. Google’ın destek sayfasında, 2021 yılı sonunda kullanıcıların reklam kişiselleştirmeye devre dışı bıraktığında, reklam tanımlayıcı kullanılmayacağı belirtildi. Android 12’de ve 2022’nin başları itibariyle Google Play’i destekleyen tüm cihazlarda bu özellik kullanılabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>