Google yazılım departmanı oluşturdu

0

Google yazılım

Google yazılım alanında yeni projeler geliştirmek için yeni departmanını duyurdu. Robotics at Google, makine öğrenmesi üzerine çalışacak.

Google yazılım için çalışacak: Robotics at Google

Google, 2013 yılında yeni sektörlere yatırım yapmak için büyük bir satın alma işlemi yapmıştı. Bu satın alma işlemiyle robotik alanındaki en inovatif şirketlerden biri olan Boston Dynamics de Google bünyesine katılmıştı. Ancak robotik alanındaki projeler, Google için pek beklenildiği gibi gitmedi.

Google, hareket odaklı insansı robotlar yerine daha çok makine öğrenimi be yapay zeka odaklı bir çalışma için Robotics at Google departmanını başlattı.

Robotics at Google departmanıyla yazılım çalışmaları yürütülerek, robotların günlük hayat için daha işlevsel olması sağlanacak. Örneğin; TossingBot isimli robot gibi nesnelerin nasıl tutulabileceğini kendi kendine öğrenebilen yazılımlar geliştirilecek. Yani Google insana benzeyen robotlar yapmak yerine, insan gibi öğrenebilen robotlar yapacak.

Robotics at Google departmanının başında Vincent Vanhoucke yer alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>