Günümüzde dijital dönüşüm endüstrisinde başarılı olmanın anahtarı

0

dijital dönüşüm endüstrisi

Dijital dönüşüm alanında başarılı olmak, kuruluşların iletişime, değişim yönetimine ve sürekliliğe odaklanmasını gerektirir. Kuruluşlar, iş gücünün ihtiyaçlarını anlamalı, doğru teknoloji ortaklarıyla ekip oluşturmalı, veriler ve insanlar arasındaki güç dinamiklerini dengelemeli ve çalışanları vizyonlarını C-suite katmanına satmaya teşvik etmelidir.

Küresel dijital dönüşüm pazarının 2021’de 521.5 milyar dolardan 2026’da 1.247.5 milyar dolara çıkması bekleniyor. Diğer birçok istatistik, küresel iş sektöründe dijital dönüşüm girişimlerinin varlığını ve uygulamasını gösteriyor.

Dijital dönüşüm, mevcut ve yeni teknikleri ve müşteri deneyimlerini yeniden tanımlayan ve iyileştiren bir organizasyonel çaba veya bir dizi süreçtir. Dijital dönüşüm girişimleri ve çözümlerinde 2022’de 1.8 trilyon dolardan 2025’te 2.8 trilyon dolara sıçrayarak, dijital teknolojileri tüm iş alanlarına entegre etmek, daha akıllı ve çevik iş yapma yöntemlerine yönelik kültürel bir değişimdir. İşte dijital dönüşüm başarısı için altı ipucu:

♦ Stratejinizi 3 C’ye odaklayın (iletişim , değişim yönetimi ve süreklilik)

♦ Ön saflardaki personelinizi asla gözden kaçırmayın

♦ Doğru teknoloji ortaklarıyla takım kurun

♦ Kısa ve uzun vadeli programınızı iletin

♦ Verilerle ilişkili güç dinamiklerini anlayın ve yönetin

♦ Vizyonunuzu liderliğe karşı satın

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.