Hacker’lar üç Uber yöneticisini işinden etti

0

Uber net

Uber’de 2016 yılında yaşanan büyük veri sızıntısı, olayı saklayan güvenlik yöneticilerinin başını yaktı. Güvenlikten sorumlu üç yöneticinin şirketteki işine son verildi.

Milyonlarca müşterinin kredi kartı bilgileri

Şirket sözcüsü yöneticilerin işten çıkarıldığını doğrularken yerlerine gelecek kişilerle koordinasyonu sağlamak için Aralık sonuna kadar görevlerine devam edeceklerini de açıkladı.

Uber’in 2016 yılında hacker’ların kurbanı olduğu, milyonlarca kişinin kimlik bilgileri ve kredi kartı bilgilerinin çalındığı ancak Uber yönetiminin bunu basından saklayarak hacker’lara 100 bin dolar fidye ödediği ortaya çıkmıştı. Travis Kalanick döneminde yaşanan olayı, Kalanick’in yerine şirkete CEO olan Dara Khosrowshahi kısa süre önce basına açıkladı.

Sızıntı hakkında henüz detaylı bir rapor açıklanmadı ancak güvenlik yöneticilerinin işten çıkarılmasının, olayın basına yansıyandan çok daha büyük ve şirkete ağır zarar verebilecek düzeyde olduğu şüphesini uyandırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>