Hareket halinde internet hizmeti için yeşil ışık yandı

0

Hareket halinde internet

Hareket halindeyken bağlantıya hazırsanız, SpaceX’in Starlink uydu geniş bandı yakında cevap olabilir. ABD Federal İletişim Komisyonu internet sağlayıcısına hareketli araçlar, tekneler ve uçaklar konusunda hizmet vermesi için yeşil ışık yaktı.

FCC Uluslararası Büro Şefi Tom Sullivan: “İster Avrupa’dan ABD’ye bir kargo gemisi hareket ettirsin, ister ülke genelinde bir karavan kullanıyor olsun, yeni otorite SpaceX’in artık hareket halindeyken bağlantı gerektiren artan kullanıcı taleplerini karşılamasına yardımcı olmalı” dedi.

Yeni onay, SpaceX’e tüketici ve kurumsal Ku-bandı Hareket Halindeki Yer İstasyonlarını (ESIM) 12 GHz bandında çalıştırma yetkisi veriyor. Ancak FCC, bazı koşullarla onay verdi.

Öncelikle SpaceX, 12 GHz bandında mevcut ve gelecekteki diğer operatörlerden parazit olabileceğini kabul etmelidir. SpaceX’in grupta çalışma yetkisi korumasız, bu nedenle diğer hizmetler SpaceX’in hizmetinin kalitesine müdahale ederse, bu çok kötü. FCC ayrıca SpaceX’in müşterilerine parazit koruması beklentisi olmadığını açıklamasını istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>