Techinside Google News
Techinside Google News

Hintli GSM operatörü sesli görüşmeyi bedava yaptı

Bir zamanlar yüksek fiyatlarıyla el yakan ancak 3G servislerinin yaygınlaşması ile birlikte gözden düşen SMS’in GSM operatörleri tarafından ücretsiz hale dönüştürülmesinin ardından dünya şimdi de sesli görüşme hizmetini ücretsiz  almaya hazırlanıyor.

Hindistan’ın en zengin iş adamı ve aynı zamanda GSM operatörü Jio’unn sahibi Mukesh Ambani, şirketin 4G LTE servisine abone olacak kullanıcıların sesli görüşme servisini ücretsiz alacağını duyurdu. Şimdilik Jio’unun iş dünyasına yönelik sunduğu profesyonel tarifelerde geçerli olacak bu teklif, yakın gelecekte sesli görüşmelerin, SMS’lerde olduğu gibi ücretsiz olacağının işareti olarak kabul ediliyor.

- Advertisement -

Hindistan’da faaliyet gösteren diğer operatörler olan Airtel, Vodafone ve Idea’nın da rekabet nedeniyle tarifelerinde ücretsiz sesli konuşma tekliflerine yer vermesi bekleniyor. Jio bu uygulamasında başarılı olursa, ücretsiz sesli konuşma hizmetinin dünya çapında kabul göreceği ve diğer ülkelere de yaygınlaşacağı düşünülüyor. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

3 YORUMLAR

  1. Yanılmıyorsam İspanya ücretsiz sms veren operatörler taaa 2000li yılın başında çıkmıştı oraya, biz de yıl olmuş 2017 hala sms paralı. Daha doğrusu bireysel de sudan ucuz ama iş dünyasında çok fazla para alıyor operatörler, bu yüksek fiyatı da haliyle bankalar olsun, kargo firmaları olsun yada diğer kurumlar olsun kullanıcılarına yansıtıyor. Bir kargo gönderiyorsun senden sırf kargo takip numarasını alıcıya atılıyor diye 50 kuruş alıyorlar, bu kazık bitsin artık

  2. Insanlar artik konusmuyorlar zaten. Programlanabilir telefonlarindaki cesitli uygulamalarla, veya sosyal uygulamalarla vakit olduruyorlar. Ne soyleyeceklerini, nasil telefonda konusuldugunu unutmuslar. Hintli sirketin kaybi yok yani.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir