Hırsızlar Tesla aracı 30 saniyede çaldı

0

Tesla aracı

İngiltere’de hırsızlar, Tesla aracı 30 saniyede çaldı. Yaşanan bu hırsızlık olayı, Tesla’nın güvenlik sistemleri konusunda tartışmaları beraberinde getirdi.

Hırsızlar Tesla aracı nasıl çalındı?

Elektrikli otomobil sektörünün lider ismi Tesla, bu kez güvenlik açığıyla gündeme geldi. İngiltere’de Tesla model aracın, hırsızlar tarafından 30 saniye gibi çok kısa bir süre içinde çalınması, tartışmalara neden oldu.

Business Insider tarafından paylaşılan bilgilerde, hırsızların Tesla’nın pasif giriş özelliğinden yararlanmış olabileceği belirtildi.

Yayınlanan hırsızlık videosunda bu işlemi iki kişinin gerçekleştirdiği görülüyor. Hırsızlardan birinin ev kapsına yaklaşarak elinde iki adet kablo tuttuğu görülüyor. Muhtemelen anahtarın yakınlarına yaklaşan bu hırsızlar, kabloları da kullanarak bir şekilde sinyal iletimi sağlıyor. Daha sonra aracın kapıları açılıyor ve hırsızlar aracı alarak uzaklaşıyor.

Tesla daha önce araçların hareket etmesi için bilgi ekranı şifre sistemini duyurmuştu ancak çalınan araçta bu güvenlik önleminin aktif olup olmadığı henüz bilinmiyor. Tesla’nın bu hırsızlık olayı sonrasında yapacağı açıklama şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>