Honda Rusya satışını durduracak

0

Honda Rusya

2022 itibariyle Honda Rusya satışlarını durduracak. Honda daha güçlü olduğu ülkelere odaklanabilmek için Rusya satışlarından vazgeçiyor.

Honda Rusya pazarından çekiliyor

Rusya’da satış konusunda pek başarılı bir tablo çizemeyen Honda, Rusya’da 79 adet otomobil satabilmişti. Japon üretici, bu durumdan dolayı daha güçlü olduğu ülkelere yönelmeyi hedefliyor.

Honda, Rusya’da bir türlü beklediği satışlara ulaşamaması nedeniyle 2022 yılı itibariyle Rusya’ya yeni modellerini göndermeyi durduracak. Buradaki Honda bayilerinde, 2022 itibariyle yeni model araçlar satılmayacak.

Japon üreticiler Toyota ve Nissan’ın Rusya’da üretim faaliyeti bulunurken, Honda Rusya’da üretim yapmıyordu. Satışların da çok düşük olması göz önüne alındığında Honda’nın Rusya’dan vazgeçmesinin aslında pek de sürpriz olmadığını söyleyebiliriz.

Son dönemde yeniden yapılanma sürecinde bulunan Honda, Türkiye’de Civic üretimini 2021 yılı sonunda durduracak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>