HP güncellemesi bazı yazıcıları öldürüyor!

HP yazıcı problemi

Hewlett-Packard (HP), bu ayın başlarında OfficeJet yazıcıları için yayınladığı bir yazılım güncellemesi sonrasında, bu cihazların bazılarının kullanılamaz hale geldiğini bildirdi.

Mayıs’ın ikinci haftasından beri, HP destek forumları, şirketin en son firmware güncellemesini otomatik olarak yükledikten sonra OfficeJet yazıcıların işlevini yitirdiği yönünde şikayetlerle dolu.

Hatalı yazılımı indiren etkilenen yazıcıların yerleşik dokunmatik ekranları, 83C0000B hata koduyla bir mavi ekran görüntülüyor. Maalesef, HP OfficeJet’in fabrika ayarlarına sıfırlanması yazıcının dokunmatik ekranıyla etkileşim gerektirdiği için, bu şekilde bozulan bir yazıcıyı kullanıcının kendi başına düzeltebilmesi mümkün görünmüyor. Şu anda, HP müşterilerinin soruna çözüm olarak bildirdiği tek yol, bozulan yazıcıyı servis için şirkete geri göndermek.

Etkilenen modeller hangileri?

HP yazıcı problemi

Etkilenen yazıcılar arasında OfficeJet 902x modelleri, Pro 9022e, Pro 9025e, Pro 9020e All-in-One ve Pro 9025e All-in-One varyantları yer alıyor. Eğer bir OfficeJet yazıcınız varsa, şimdilik en iyi seçenek, yazıcınızı internetten ayırarak hatalı güncellemeyi otomatik olarak indirmesini önlemek.

Cumartesi günü, HP sorunu kabul etti ve Bleeping Computer’a bir çözüm üzerinde çalıştığını söyledi. “Ekiplerimiz, sınırlı sayıda HP OfficeJet Pro 9020e yazıcıyı etkileyen mavi ekran hatasını gidermek için yoğun bir şekilde çalışıyor,” dedi şirket. “Hata ile karşılaşan müşterilerimizin müşteri destek ekibimizle iletişime geçmesini öneriyoruz: https://support.hp.com.”

İlk kez değil

Bu, HP’nin son yazılım güncellemelerinin müşterileri için baş ağrısı yarattığı ilk kez değil. Mart ayında, şirket, pek sevilmeyen “dinamik güvenlik” politikasına odaklanmış ve yazıcılarının daha fazlasının üçüncü taraf mürekkep kartuşlarıyla çalışmamasına yol açan bir güvenlik güncellemesi yayınlamaya başlamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz