HP küçülmeye gidiyor

0

HP küçülmeye

Yönetimde yaşanan değişikliğin ardından HP küçülmeye gidiyor. Bu küçülme kapsamında 7000-9000 kişi işten çıkarılacak.

HP küçülmeye hazırlanıyor

Bilgisayar sektöründe satış konusunda Lenovo ile kıyasıya rekabet eden HP’de, son günlerde işler pek yolunda gitmiyor. Ailevi sorunlar nedeniyle görevi bırakan Dion Weisler’in yerine 1 Kasım itibariyle Enrique Lores geçecek.

Bu değişiklikle birlikte HP’de yeni bir küçülme adımı da başlayacak. Sunulan yeni raporlara göre HP, 2022 yılına kadar 7000-9000 kişiyi işten çıkaracak. Şu anda yaklaşık 55 bin çalışanı bulunan şirketin bu çıkarmalar sonrasında 46-48 bin çalışanı kalacak.

Çalışan sayısı anlamında küçülmeye gidecek olan HP’nin hisseleri, yapılan açıklamaların ardından yüzde 9 düşüş gösterdi. Bu hamlenin şirketteki uzun vadeli etkilerinin nasıl olacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>