Techinside Google News
Techinside Google News

HPE Aruba Networking’in en büyük etkinliği olan Atmosphere, İstanbul’da

Atmosphere 2023’ün EMEA Bölgesi’nin ilk buluşması İstanbul’da yapıldı. Etkinlikte, kritik ağ hizmetleri sunmanın kolaylaştığı paylaşıldı.
- Advertisement -

Atmosphere 2023’ün EMEA Bölgesi’nin ilk buluşması İstanbul’da yapıldı. Etkinlikte, HPE Aruba Networking zekâ destekli ağ yönetimi çağını başlatan Agile NaaS stratejisi ve HPE GreenLake aracılığıyla kritik ağ hizmetlerinin sunulmasının kolaylaştığı paylaşıldı.

HPE Aruba Networking’in en büyük etkinliği olan Atmosphere, İstanbul’da

Her yıl global olarak düzenlenen Atmosphere’in 2023 yılı etkinliği, geçtiğimiz Nisan ayında Las Vegas’ta yapılmıştı. Yerel ve bölgesel iş ortaklarının ve müşterilerin, dünyadaki son teknolojik gelişmeler, inovasyonlar ve trendler hakkında derin içgörüler keşfetmesine olanak sunan Atmosphere 2023’ün EMEA Bölgesi’ndeki ilk buluşması İstanbul Swissotel the Bosphorus’ta yapıldı. 

Etkinlik kapsamında; HPE Aruba Networking Türkiye, Kazakistan, Karpatlar Ülke Müdürü Ersin Uyar ve HPE Aruba Networking Orta Avrupa ve Türkiye Sistem Mühendisleri Müdürü Oğuzhan Eren’in ev sahipliğinde; HPE Aruba Networking PLM, WLAN, Şube ve Lokasyon Hizmetleri Başkan Yardımcısı Madani Adjani, Satıştan Sorumlu Orta Avrupa Başkan Yardımcısı Lars Hartmann, Orta Avrupa ve Türkiye Bölge Direktörü Peter Schoen ve Kanal Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Sherifa Hady’nin katılımıyla basın buluşması düzenlendi.

HPE Aruba Networking Türkiye, Kazakistan, Karpatlar Ülke Müdürü Ersin Uyar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Las Vegas’taki global etkinliğinin ardından Atmosphere etkinliğinin ülkemiz ve on dokuz farklı ülkeden gelen müşteri ve iş ortağının katılımı ile İstanbul’da gerçekleşmesinden heyecan duyuyoruz. Söz konusu etkinlik, bölgesel ve yerel pazara özel hazırlanmış oldukça dolu bir içerik ile, ekosistemde yer alan paydaşların yeniden bir araya gelmesi ve sektörün tecrübe ettiği zorluklara dair beraber çalışmak için müthiş bir fırsat barındırıyor. Hibrit çalışma düzenini desteklemekten yapay zekânın potansiyel riskleri ve kazanımlarına kafa yorulmasına dek, ağınızı günümüzün sürekli değişen ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte modernize edebileceğinizi keşfedebilir ve geleceğe hazırlanabilirsiniz.” 

HPE Aruba Networking PLM, WLAN, Şube ve Lokasyon Hizmetleri Başkan Yardımcısı Madani Adjali, yaptığı konuşmada; “Yeni nesil HPE Aruba Networking Central ile yapay zekâ destekli ağ yönetimi çağını başlatıyoruz. Agile NaaS stratejimiz ve HPE GreenLake aracılığıyla kritik ağ hizmetlerinin sunulmasını kolaylaştırıyoruz. Modernize edilmiş ağlar, yeni nesil dijital deneyimleri güçlendiren ve yeni iş modellerini mümkün kılan kurumların bel kemiğini oluşturuyor. BT operasyonlarında otomatize edilmiş yapay zekânın (AIOps) HPE Aruba Networking Central ve Agile NaaS’taki evrimi, sorunsuz bir hibrit iş deneyimi için uçtan buluta sürekli genişleyen iş yükleriyle bağlantı kurulmasını sağlayan, operasyonel karmaşayı daha etkili bir şekilde yönetebilen bir sonraki adımı temsil ediyor. HPE GreenLake for Networking’e eklenen bu yeni hizmet paketi ile iş ortaklarımızın müşterilerine yönelik tasarım ve teslimat hizmetlerini aylık NaaS teknoloji aboneliği eşliğinde sunmalarını sağlıyoruz” dedi.  

HPE Aruba Networking’in Atmosphere etkinliği, dünya çağında uygulanan çalışmaların sonuçlarını sektörle buluşturuyor

Günümüzde kurumlar, hem dijital hem de daha geniş kapsamdaki iş dönüşümüne ağırlık verirken, ihtiyaçlarına çözüm sunan ve çalıştırması kolay modern ve çevik kurumsal ağlara duydukları gereksinimin giderek daha da farkına varıyor. Ancak farkındalık, uygulamaya gelince farklılık gösterebiliyor. Atmosphere etkinliği, katılımcıların söz konusu boşluğu doldurabilmesi için IT uzmanlarını, paydaşları ve sektör içgörülerini tek bir çatı altında toplarken, dünya çapında uygulanan çalışmaların sonuçları, ağ çözümleriyle daha geniş kapsamdaki işe dair hedefler arasında ne kadar hayati bir bağ olduğunu ve BT yöneticilerinin bu ana fikri karar vericilere nasıl aşılayacağına dair ana hatları içeriyor. 

 HPE Aruba Networking müşterilerinin ve iş ortaklarının katılımıyla düzenlenen Atmosphere Istanbul, kurumların ağ modernizasyonu sayesinde insanların yaşama ve çalışma biçimlerini bir üst seviyeye çekmeleri için bir vizyon ortaya koyuyor. Böylece kurumların gerçek potansiyellerini keşfetmesine, her bir sektörde daha akıllı, açık, güvenli ve verimliliğin azami seviyede olduğu operasyonlar inşa etmesine yardımcı oluyor. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir