HPE Türkiye uçtan buluta dijital dönüşümü hızlandırıyor

0

HPE Türkiye, COVID-19 pandemisinin gölgesinde geçen 2020 yılındaki çalışmalarını, 2021 yılında dijital dönüşümü hızlandırarak işletmeleri yeni dünya düzeninde nasıl destekleyeceklerini paylaştığı bir basın sohbet buluşması düzenledi.

HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak: “Pandemi süreci tüm dünyayı benzeri görülmemiş bir zaman dilimine taşıdı. Artık yeni dünya düzeninde, işletmeler de hızın çok daha önemli olduğu yeni bir gerçeklikle tanışıyor. COVID-19’un uzaktan çalışmayı hızlandırdığı bu dönemde biz de bunu destekleyen ve temel iş sürekliliğini sağlayan Sanal Masaüstü Alt Yapısı (VDI) için yeni HPE GreenLake Bulut Hizmetleri’mizi devreye aldık.

Diğer yandan HPE GreenLake Bulut Hizmetleri’mizde dünya lideri HPC portföyünü sunarak HPC projelerinin yaygınlaştırılmasını yüzde 75’e kadar hızlandırıp kaynak harcamalarını yüzde 40’a kadar azaltarak bu deneyimi önemli ölçüde basitleştiriyoruz” dedi.

HPE, uzaktan çalışmaya dair artan talebi karşılamak için HPE GreenLake VDI bulut hizmetlerini ve iş ortaklıklarını genişletiyor. Yeni HPE GreenLake VDI bulut hizmetleri, Citrix, Nutanix, NVIDIA ve VMware iş ortaklığıyla uzaktan çalışanlar için optimize edilmiş çözümler sunuyor.

  • Değere hızla ulaşma: HPE GreenLake ile hızla devreye alınabilen referans mimariler kullanılmaktadır. Uzun satın alma süreleri olmadan, kapasite talebin önünde tutulmaktadır.
  • Ekonomik: Kullanıcı başına aylık olarak faturalandırılmaktadır.
  • Ölçeklenebilirlik: Alt yapı ve destek hizmetleri ölçeklenebilir şekilde tasarlanmıştır.
  • Uyumluluk. VDI çözümünü müşterilerin kendi veri merkezinde tutmak, daha uyumlu bir altyapı ve bilgilerin nasıl saklandığı ve güvence altına alındığına dair daha fazla kontrol anlamına gelmektedir.
  • Performans: Ofis çalışanları VDI sağlayan sunuculara fiziksel olarak yakındır ve uzak VPN kullanıcılarının sanal masaüstleri VPN erişimlerinin hemen yanında bulunur. Bu da daha iyi performans ve performans üzerinde daha fazla kontrol anlamına gelir. Böylece yoğun grafik işleriyle uğraşan kullanıcılar bile ihtiyaç duydukları performansı elde edebilmektedir.

HPC, hizmet olarak sunulmaktadır. Bu deneyim tüketime dayalıdır, şirket içi kaynaklar için uygun maliyetli bir işletim modeli sağlarken ekonomik esneklik ile alt yapının daha iyi test edilmesine, taşınmasına ve büyümeye olanak tanır. HPE Esnek Kapasitenin başarısını temel alan HPE GreenLake, HPE’nin kullanım başına ödeme alt yapısının da ötesine geçen yeni nesil şirket içi tüketime dayalı hizmetlerindendir.  

Müşteriler hızla esneklik kazanır: İhtiyaç duyulduğunda ölçeklenebilen hizmetle, kapasite talebin önüne geçerek aşırı tedariği ortadan kaldırır.

Değişkendir: Müşteriler kullandıklarının karşılığını öderler. Günümüzün bütünleşik sistemlerinde sunucular, depolama, ağ iletişimi ve yazılım desteği harcamalarını azaltır, kullanıma uyum sağlar.

BT’yi basitleştirir: Müşteriler, veri merkezlerinde veya hibrit BT ortamında kurumsal kalitede güvenilir destek alır.

Kontrol sağlar: Uyumluluk, güvenlik, veri, performans ve maliyetin uygun şekilde kontrol edilmesini sağlar.

HPE GreenLake’in avantajları

Forrester Research ve diğer analistler tarafından incelenen HPE GreenLake’in öne çıkan avantajları aşağıdaki gibidir:

Zaman kazandırır: HPE GreenLake, müşterilerin dijital projeleri devreye alma sürelerini yüzde 75 oranında kısaltmalarına yardımcı olur

Riski azaltır: HPE GreenLake, müşterilerin BT’yi basitleştirmesine ve “ışıkları açık tutmak” için yüzde 85 daha az zaman harcamasını sağlar.

Maliyetleri düşürür: Aşırı tedarik ihtiyacının ortadan kaldırılması nedeniyle yüzde 30-40 CAPEX tasarrufu sağlar.

Kontrolü ve içgörüyü artırır: HPE GreenLake, BT üzerindeki destek yükünü azaltarak ve müşterilerin bulutlarını yönetme şeklini geliştirmek için kapasite, performans, uyumluluk ve maliyetlerin nasıl daha iyi yönetileceğine dair HPE GreenLake Central aracılığıyla iç görüler sağlayarak BT ekibinin üretkenliğini yüzde 40 artırır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>