HPE uzaktan çalışma için müşteri odaklı yeni çözümleri devreye aldı

0

Hewlett Packard Enterprise, pandemi sürecinde şirketlerin tercih ettiği uzaktan çalışma modelinde artan talebi karşılamak için HPE GreenLake VDI bulut hizmetlerini ve iş ortaklıklarını genişletiyor. Şirket, HPE GreenLake VDI bulut hizmetleri, Citrix, Nutanix, NVIDIA ve VMware iş ortaklığıyla uzaktan çalışanlar için optimize edilmiş çözümleri devreye alıyor.

HPE 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı, Bir İş Ortaklığı Daha Duyurdu

Hewlett Packard Enterprise (HPE), kurumların artarak devam eden uzaktan çalışan iş güçlerini destekleyen ve temel iş sürekliliğini sağlayan Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) için yeni HPE GreenLake bulut hizmetlerini ve iş birliklerini duyurdu. VDI bulut hizmetleri için geliştirilen yeni HPE GreenLake, kuruluşlara, hızla büyüyen uzaktan çalışan personelinin, uyum sağlamalarına yardımcı olacak, kolay yönetilebilen kanıtlanmış bir teknoloji seti sunuyor. Böylelikle kuruluşlarda, daha hızlı üretkenlik, daha fazla güvenlik, kontrol ve maliyet tasarrufu sağlıyor. Yeni bulut hizmetleri ayrıca Citrix, Nutanix, NVIDIA ve VMware gibi önemli HPE iş ortaklarının teknolojilerinden de yararlanıyor.

IDC’ye göre COVID-19 öncesinde kuruluşların sadece yüzde 20’si uzaktan çalışma imkanı sunuyordu. Değişen koşullarla birlikte kuruluşların yarısından fazlasının, 2020’nin sonunda evden çalışma imkânı sağlaması bekleniyor. Gartner tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, işverenlerin neredeyse yarısının artık uzaktan çalışmayı ileriye dönük iş modellerinin bir parçası olarak gördüğünü ortaya koyuyor. COVID-19’dan önce bu oran şirketlerin üçte birinden daha azdı. Ayrıca çalışanların yaklaşık yüzde 80’i bazı durumlarda uzaktan çalışma olanağına sahip olmak istiyor.

Müşteriye göre, ayarlanabilir çözüm

Nisan ayında HPE, kuruluşların büyüyen uzaktan çalışan iş gücüne uyum sağlamasına olanak tanıyan bir dizi VDI teklifini duyurmuştu. HPE şimdi de Hewlett Packard Enterprise ve Petsure ile yakın zaman önce duyurduğu anlaşmalar da dahil olmak üzere, VDI çözümleri için çeşitli sektörlerde önemli sayıda yeni müşteri kazandığını açıkladı. HPE’nin yeni duyurusu bu ivmeyi daha ileri taşıyarak, özelleşmiş rolleri ve kullanım senaryolarını desteklemek üzere müşterilerine eksiksiz çözümler sağlayacak özel VDI çözümlerinin sunulmasını ve bu yönde genişletilmiş iş ortaklıklarını kapsıyor.

HPE GreenLake for VDI ile kuruluşlar organizasyonda desteklemek istedikleri çalışan tipini ve uzaktan çalışan iş gücü boyutunu seçebiliyor. Bu bilgiler ışığında HPE müşterilerine, doğru bilgisayar ve cihaz kombinasyonlarının yanı sıra her kullanıcı türü için optimize edilmiş modüller halinde bir hizmet bütünü sunuyor. Yeni tasarlanmış VDI yapılandırmaları, bilgi odaklı çalışanlar, rutin kullanıcılar, uzman kullanıcılar ve mühendislik kullanıcıları dahil olmak üzere farklı uzaktan çalışan türleri için optimize ediliyor. Sistem önceden tanımlı 100-300-500-1000’li paketler şeklinde fiyatlandırılıyor, hazırlanıyor ve gönderiliyor. Müşteriler kullanıma göre aylık olarak faturalandırılıyor ve gerektiğinde hizmet büyütülüp küçültülebiliyor.

Yeni VDI hizmetinde, uzman kullanıcılar, mühendislik kullanıcıları, bilgi odaklı çalışanlar, rutin kullanıcılar için farklı çözümler dikkat çekiyor.

İş ortakları ekosistemi genişliyor

HPE GreenLake Bulut Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Keith White şirketin yeni hizmetiyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Müşterilerimiz, COVID-19 salgınının neden olduğu ani evden çalışma talebiyle mücadele halinde. Hepimizin alması gereken ilk önlemlerin ötesinde, kuruluşlar artık salgın sonrası çalışma dünyasında daha stratejik düşünüyor. Gelecekteki işyerlerini şekillendirmek için bizim yardımımızı istiyor. HPE GreenLake for VDI ile kuruluşlarda güvenliği ve üretkenliği artıran standardize ve kanıtlanmış çözümleri servis olarak sunuyor, maliyetleri düşürüp yönetimi basitleştiriyoruz. HPE, iş ortakları ekosistemi aracılığıyla müşterileri için HPE GreenLake for VDI’in satın alma şeklini genişletiyor. Citrix aracılığıyla sunulan VDI’in yanı sıra, HPE artık birçok müşterinin bir veya birkaçını standart hale getirdiği VMware Horizon’u ve daha zorlu iş yükleri için NVIDIA sanal GPU (vGPU) teknolojisini sunabiliyor.”

Citrix Alliance Pazarlama Başkan Yardımcısı Liz Fuller ise “Nerede olurlarsa olsunlar, çalışanların güvenli ve güvenilir erişime ihtiyacı var. Biz çalışanların işlerini yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları sistemler ve uygulamaların yanı sıra, dikkat dağıtıcı unsurları ve kesintileri en aza indiren tutarlı bir deneyim eşliğinde en iyi performansı ortaya koymalarına yardımcı oluyoruz. HPE, müşterilerinin HPE GreenLake ile esnek, kullanım başına ödemeli hibrit çalışma modeliyle her iki dünyanın en iyisini elde etmelerine yardımcı olmak istiyor. Bunun için Citrix Virtual Apps and Desktop hizmetini lider çözüm olarak seçti” dedi.

VMware Ürün Yönetiminden Sorumlu Bilgi İşlem Başkan Yardımcısı Bharath Rangarajan, HPE ile kurdukları ortaklıkla müşterilerin VMware Horizon ile sanal masaüstü ortamlarının daha akıllı olmasını sağladığını anlattı.

Nutanix Ticari Direktörü Tarkan Maner de “Nutanix’in güvenlik, performans, güvenilirlik ve esneklik sunan yenilikçi Hybrid Cloud Infrastructure yazılım mimarisi, binlerce kuruluş ve milyonlarca son kullanıcı için sanal masaüstü altyapısı (VDI) merkezli Dijital Çalışma Alanlarını güçlendirmeye yardımcı oldu” diye konuştu.

NVIDIA’da GPU Sanallaştırma Yazılımı Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Anne Hecht ise uzman kullanıcılar ve yaratıcı teknik profesyoneller için grafik yoğun çalışmayı mümkün kılan VDI çözümlerine artık her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

HPE ekosistemi, hizmetlerini HPE GreenLake kullanarak uyarlamayı tercih eden önde gelen sistem entegratörlerini de içeriyor. Wipro ve Accenture gibi iş ortakları, HPE GreenLake’den yararlanarak kendi gelişmiş iş yeri hizmetlerini sunuyor. HPE, HPE GreenLake aracılığıyla hibrit bulut ve VDI çözümlerini hizmet olarak sunmak için Wipro ile ortaklık kurduğunu da duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>