HTC sanal gerçeklik platformunu tanıttı

0

htc sanal gerçeklik

Toplantıların daha verimli yapılabilmesi için HTC sanal gerçeklik platformunu tanıttı. Vive Sync platformu için beta testlerine de başlandı.

HTC sanal gerçeklik: Vive Sync

Bir dönem akıllı telefon sektörünün önemli markalarından HTC, son yıllarda daha yenilikçi alanlarda faaliyet göstermeye çalışıyor. Özellikle kripto para ve blockchain teknolojilerine yönelen HTC, bu alanda da şimdiye dek büyük bir başarıya imza atamadı.

Şirketin faaliyet gösterdiği alanlardan bir diğeri ise sanal gerçeklik sektörü. Özellikle koronavirüs nedeniyle iş ve eğitimde online görüşmelerin artması, sanal gerçeklik destekli toplantı platformlarına duyulan ihtiyacın artmasına da neden oldu. Bu nedenle HTC, sanal gerçeklik çalışmalarına hız verdi.

Sanal gerçekli platformu Vive Sync için beta testlerine başlandı. Vive Sync, 30 kullanıcıya kadar toplantıları destekleyecek ve 360 derece toplantı imkanı sunacak. Vive Sync’i denemek için kullanıcıların sanal gerçeklik gözlüğüne de sahip olması gerekiyor.

Öncelikle kullanıcıların selfie karmasıyla kendilerine yeni bir avatar oluşturması gerekiyor. Daha sonra kullanıcılar bu avatarları ile toplantıya katıldıklarında, hareketler ve duyguların daha gerçekçi bir şekilde toplantıda diğer kişilere aktarılması sağlanıyor.

Geliştirme çalışmalarının ardından Vive Sync çok daha iyi bir hal alacak. 2020 yılında Vive Sync’in beta sürümü isteyen herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>