Huawei, 2017 yarı yıl faaliyet raporunu açıkladı

1

Huawei, 2017 ilk yarı yıl ticari faaliyet rakamlarını açıkladı. Huawei, bu yılın ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 15 artışla 283.1 milyar CNY gelir elde etti. Şirketin faaliyet karı yüzde 11’di. Böylece Huawei 2017 yılının ilk yarısında üç iş grubunda da büyüme gerçekleştirmiş oldu. 

Huawei yılın ilk yarısında büyüme gerçekleştirdi

Kurumsal iş alanında Huawei bilişim platformları oluşturmaya devam ediyor. Bilgi ve iletişim teknolojisindeki yeni gelişmeler endüstrilerin dijital dönüşümünü hızlandırırken, Huawei’nin bulut bilişim, bulut ağları, kurumsal çözümler, nesnelerin interneti çözümleri ile bu dönüşümün içerisinde yer alıyor.

Şirketin büyüme gerçekleştirmesinde Huawei Mate 9, P10, Honor 9 ve MateBook E/X/D gibi Huawei’nin amiral gemisi ürünleri başrolü oynadı.

Huawei raporuna ek olarak, 2017’nin diğer yarısında da bilgi ve iletişim teknolojileri altyapısına odaklanacağını açıkladı.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>