Huawei 5G patent başvurusu sayılarında lider oldu

0

Huawei 5G patent

Kablosuz ağ çözümlerinde artık 5G çağındayız. Bu alandaki rekabet her geçen gün artarken, Huawei 5G patent başvurusu sayısıyla lider oldu.

Huawei 5G patent başvurusu 3 bini geçti

Artık 5G’ye geçişte çok kısa bir zaman kaldı diyebiliriz. Bu konuda teknoloji devi şirketler, kıyasıya bir rekabette bulunuyor. Güvenlikten cihaz entegrasyonlarına kadar birçok farklı alanda patent yarışları devam ediyor.

IPlytics, 2020 Şubat itibariyle 5G alanında yapılan patent başvurularına yönelik bir araştırma yaptı. Yapılan araştırma sonuçlarına göre, Huawei 3147 adet patent başvurusu yaptı. 5G alanında yapılan toplam patent başvurularının yüzde 15’ine sahip olan Huawei’nin başvuruların 1250 tanesi kabul edildi. Bununla birlikte Samsung listede ikinci sırada yer aldı. Toplamda 2795 patent başvurusunda bulunan Samsung’un 1750 adet patent başvuru kabul edildi.

Huawei ve Samsung’u üçüncü sırada 2561 adet başvuru ve 850 kabul ile ZTE, dördüncü sırada ise 2300 başvuru ile LG takip etti.

Ayrıca Çin merkezli firmalar 5700 adet patent başvurusuyla zirvede yer aldı. Çin’i Güney Koreli firmalar toplamda 5000 adet patent başvurusuyla takip etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>