Huawei 5G teknolojisi BYD Han’da kullanılacak

0

Huawei 5G teknolojisi

Haziran ayında piyasaya çıkacak olan BYD Han, önemli yeniliklerle geliyor. Hauwei 5G teknoloji BYD Han model araçta kullanılacak.

Huawei 5G teknolojisi hızla yayılıyor

Birkaç yıllık süre içinde yaygınlaşması beklenen 5G teknolojisi, otomotiv ekosisteminde de değişime neden olacak. Özellikle sürücüsüz otomobiller ve akıllı ulaşım sistemlerinde 5G önemli yenilikler sunacak.

Çin merkezli otomotiv üreticisi BYD, Haziran ayında yeni model aracı BYD Han’ı duyuracak.BYD Han’ın ön plana çıkan en önemli özelliği ise Huawei’nin 5G teknolojisini kullanacak olması. Bu sayede araç içi haberleşme ve iletişim sistemleri, geleceğin trendine uyum sağlamış olacak. 5G teknolojisi, akıllı sürücü destek sistemi DiPilot ve araç için akıllı eğlence sistemi için önemli avantajlar sunacak.

Ayrıca BYD Han, BYD blade battery isimli batarya teknolojisi ile piyasaya çıkacak. Bu sayede BYD Han, 605 km’lik menzile sahip olacak. Performans yönüyle önemli yeniliklere sahip olacak olan BYD Han, saatte 0’dan 100 km hıza 3.9 saniye gibi çok kısa bir sürede ulaşabilecek.

Haziran ayında müşterilerle buluşacak olan aracın satış fiyatı ise 32 ila 40 bin dolar aralığında olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>