Huawei yapay zeka ile tanı yapacak

0

Huawei yapay zeka

Koronavirüs salgını için Huwei yapay zeka ile tanı yapabilen bir sistem geliştirdi. Huawei Cloud tarafından yapılan bu çalışma, doktorların görev yükünü azaltabilir.

Hauwei yapay zeka tanı sistemi geliştirdi

Hauwei’nin yapay zeka çalışmalarını yürüttüğü birimi olan Huawei Cloud, Huazhong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Lan Wan Technology ile ortak bir çalışma yaptı. Yapılan ortak çalışmayla, yeni bir yapay zeka geliştirildi.

Birçok ülkede COVID-19 test kiti için yeterli sayısının olmaması ve bu test sonuçlarının geç çıkması sağlık sisteminin sekteye uğramasına neden oluyor. Huawei Cloud ise bilgisayarlı tomografi verilerini doğru bir şekilde analiz ederek, COVID-19 testi yapabilen bir yapay zeka sistemi geliştirdi.

Bu yapay zekanın, doktorların testlerdeki iş yükünü önemli derecede azaltabileceği ve sağlık hizmetlerine ulaşımı daha kolay hale getirebileceği belirtiliyor.

Huawei Cloud’un duyurduğu sistemle ilgili geliştirme çalışmalarının devam ettiği ve tomografi verileriyle diğer verilerin ortak analiz edilebilir hale getirilmeye çalışıldığı belirtiliyor. Bu sayede COVID-19 testleri daha hızlı bir şekilde, yüksek doğrulukla ve çok daha fazla sayıda yapılabilir hale gelecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>