Huawei’nin satışları Apple’ı geçti

0

iPhone üreticisi Apple, artık dünyanın ikinci büyük telefon üreticisi değil. Çinli telefon üreticisi Huawei’nin Haziran ve Temmuz ayındaki telefon satışları, Apple’ın satışlarını geçti. Böylece Apple, 2010 yılından beri ilk defa üçüncü sıraya inmiş oldu. 

Counterpoint Research’ın araştırmasına göre artık ikinci büyük telefon üreticisi olan Huawei’nin ikincilik keyfi çok uzun sürmeyebilir. Önümüzdeki haftalarda yeni iPhone satışlarına başlayacak olan Apple’ın yeniden ikinci sıraya yükselmesi bekleniyor. Ancak geçici de olsa Apple’ın ikinciliği kaybetmesi iPhone satışlarındaki önemli düşüşün habercisi olarak kabul ediliyor.

Öte yandan Çinli dev telefon üreticisi Huawei’nin de rekabeti bırakmayacağı ve güçlü modeller piyasaya sürerek yakaladığı yükseliş trendini sürdürmeye çalışacağı ön görülüyor. Eğer yeni iPhone beklentileri karşılayamaz ve satışları düşük kalırsa Apple’ın pazardaki yeri artık üçüncülük olarak sabitlenebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>