Hyundai elektrikli minibüs tanıttı

0

Hyundai elektrikli minibüs

Hyundai, son yıllarda hem bireysel otomobiller hem de toplu taşıma için elektrikli araçlara yöneliyor. Hyundai elektrikli minibüs ile ulaşımı çevre dostu hale getirecek.

Hyundai elektrikli minibüs: County Electric

Elektrikli araç sektörüne yönelik yeni modeller geliştirme çalışmalarına devam eden Hyundai, bu kez toplu taşıma aracı tanıttı. Tanıtılan yeni elektrikli minibüsün, toplu taşımayı daha çevre dostu hale getirmesi bekleniyor.

Hyundai’in County Electric adıyla duyurduğu elektrikli minibüs 7,71 metrelik uzunluğuyla dikkat çekiyor. Aracın iç tasarımı en az 15, en fazla ise 33 koltuklu olacak şekilde yapılmış.

Elektrikli minibüsün teknik özeliklerine baktığımızda ise 128 kWh’lik li-ion bataryaya sahip olduğunu ve tam dolu batarya ile 250 km menzil sunduğunu görüyoruz. County Electric’i standart şekilde priz ile şebekeden şarj etmek istediğinizde bataryanın tam dolması 17 saat sürüyor. 150 kW’lık DC şarj istasyonu ile şarj edildiğinde ise 72 dakika sürüyor.

Ayrıca minibüste bulunan kapı sensörleri de yolcuların güvenliğini en üst seviyeye çıkarıyor ve olası kazaların önüne geçilmesini sağlıyor. İç dizayn olarak da konforlu bir tasarıma sahip olan minibüs sürücüler için 7 inc renkli LCD ekrana ve 4.2 inc yardımcı ekrana sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>