Hyundai Ioniq 5 görücüye çıktı

0

Hyundai Ioniq 5

Hyundai, merakla beklenen Hyundai Ioniq 5 modelini tanıttı. Ioniq 5, tasarımı ve tarzıyla bir elektrikli araç sektöründe başarılı olacak gibi görünüyor.

Hyundai Ioniq 5 özellikleri

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülke, dizel ve benzinli araçların kullanımını yasaklıyor. Bu nedenle otomotiv devleri, yeni model elektrikli araçları ile büyüyen sektörde yer almak istiyor.

Elektrikli araç sektöründe söz sahibi olmak isteyen Hyundai’ın Ioniq 5 isimli modeli uzun süredir bekleniyordu. Bu konuda gelen birçok sızıntının ardından, aracın tanıtımı nihayet yapıldı. Ioniq 5’in Standart Range versiyonunda 58 kWh’lik batarya bulunuyor. Bu versiyonun dört çekişli modelinde 173 kW’lık güce 605 Nm’lik torka sahip iki elektrik motoru kullanılmış. 0’dan 100’e 6,1 saniyede çıkan araç, bir hayli güçlü diyebiliriz. 350 kW’lık şarj cihazı kullanıldığında, aracın bataryası 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e ulaşıyor.

Aslında hatchback bir araç gibi görünen Ioniq 5, 4.635 m’lik uzunluğa sahip. 531 m’lik bagaj hacmi bulunan Ioniq 5, arka koltuklar katlandığında ise 1600 litre bagaj hacmine ulaşıyor. Ön koltuklar yatırıldığında ise sürücü ve yandaki yolcu için adeta bir yaşam alanı ortaya çıkıyor. Koltuklarda baldır bölgesi için destek koyulmasıyla bile mükemmel bir iç konfor yakalanmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>