İki tekerlekli Segway aracı artık üretilmeyecek

0

iki tekerlekli Segway

İkonik bir model olan iki tekerlekli Segway aracı artık üretilmeyecek. Segway PT’lerin üretiminin 15 Temmuz itibariyle duracağı belirtildi.

İki tekerlekli Segway veda ediyor

Segway, kısa mesafeli bölgelerde ulaşımı kolaylaştırmak için yenilikçi model araçlar üretiyor. Şirketin iki tekerlekli modeli olan Segway PT ise bu alanda ikonik modeller arasında yer alıyor.

Bir dönem büyük bir ilgi göre bu araçlar, özellikle turistlerin ve fabrikaların ilgi odağı olmuştu. Kısa mesafeli alanlarda ulaşımı çok rahat ve kolay hale getiren Segway PT için artık yolun sonuna gelindi. Segway’in yaptığı açıklamada, Segway PT araçların üretiminin 15 Temmuz itibariyle duracağı belirtildi.

Şirketin üretimi durdurmasının arakasındaki asıl nedenin ise scooter gibi diğer ürünlerin üretimine odaklanmak olduğu belirtiliyor. Segway’in gelirlerinin sadece yüzde 1,5’ini oluşturan Segway PT’ler bu nedenle gözden çıkarılan ilk ürünler oldu.

Segway PT ile akıllarda kalan en önemli anlardan biri ise ABD Başkanı George W.Bush’un düşüşü olmuştu. Elektrikli scooter üretimine odaklanacak olan Segway’in, önümüzdeki süreçte bu tasarıma benzer ürünler çıkarı çıkarmayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>