İlk özel adli bilişim laboratuvarı kuruldu

0

ADEO Ankara Ofisi Genel Müdürü Halil Öztürkci
ADEO Ankara Ofisi Genel Müdürü Halil Öztürkci

ADEO 2015 yılında, kurumların kurması gereken SOME (Siber Olaylara Müdahale Ekipleri)’lerin eğitilmesi ve bu ekiplere siber olaylar sırasında rehberlik hizmetinin verilmesini hedefliyor. Siber güvenlik hizmetlerinin yanında Microsoft teknolojileri, ağ ve sunucu sistemleri konusundaki üst seviye danışmanlıkları da artarak devam ediyor. ADEO, Ankara’daki müşterilerine de sunmuş olduğu adli bilişim ve siber olaylara müdahale hizmetlerini uluslararası standartta sunmayı amaçlıyor.

ADEO Ankara Ofisi Genel Müdürü Halil Öztürkci konuyla ilgili olarak “ADEO olarak zaten halihazırda hem Türkiye’nin tamamında hem de yurtdışında bir çok ülkede hizmet verdik ve devam eden projelerimiz kapsamında hizmet veriyoruz. Sahip olduğumuz iş modelinden kaynaklı Türkiye’deki IT ekosisteminde yer alan entegratörler ve Anadolu’daki firmalarla çok iyi bir iş birlikteliğimiz var. Bu da bizim bir çok şehirde proje yapmamıza imkan tanıyor. Ankara ofisimizin açılması ile çok daha esnek şekilde teknik uzmanlarımızı yönlendirme imkanına sahip olacağız.

Türkiye’de birçok konuda ilkleri gerçekleştiren bir danışmanlık ekibimiz var ve yaklaşık 80 danışmandan oluşuyor. Her biri kendi alanında çok büyük ölçekli, birçok proje gerçekleştirmiş olan bu danışman arkadaşlarımız, kendi uzmanlıkları çerçevesinde 5 farklı birim altında yer alıyorlar. Ekibin kalitesi bizim için çok önemli ve bunu sağlamak adına yurtdışından transferlere imza attık ve imza atmaya da devam edeceğiz. Çünkü ADEO yönetimi olarak bizim en güçlü yanımızın danışmanlarımız olduğunu biliyoruz ve danışmanlık ekiplerimize yatırım yapmaktan çekinmiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>