İncir.com 3 milyon dolar yatırım aldı

0

IncircomTürkiye’nin ilk sosyal e-ticaret platformu olma unvanına sahip incir.com, Hasan Aslanoba ve Kaan Karamancı’dan aldığı 3 milyon dolar değerindeki yatırımla hızlı büyümesine devam ediyor. Aldığı son yatırımla 57 milyon dolar şirket değerlemesine ulaşan incir.com, e-ticaret hacmi olarak her türlü ürünün satıldığı yatay e-ticaret siteleri arasında ilk 5, tüm e-ticaret pazarında ise ilk 10 marka arasında yer alıyor.

incir.com’un Kurucusu ve CEO’su Yusuf Yıldırım yaptığı açıklamada “Son yıllarda gerçekleşen sosyal medya devrimiyle birlikte e-ticaret ve sosyal medyanın birleşerek müthiş bir sosyal e-ticaret akımının doğacağı ve çok büyük sosyal e-ticaret platformlarının ortaya çıkacağı düşünülüyordu. Evet, sosyal medyanın e-ticarete ve e-ticaret firmalarının büyümesine ciddi katkısı oldu. Fakat bu güne kadar ne fonksiyonel bir sosyal e-ticaret modeli ortaya konulabildi ne de beklendiği gibi bir platform ortaya çıktı. Biz incir.com olarak yalnız online değil offline kanalı da içine alan ve sosyal e-ticaret tanımını tam anlamıyla dolduran bir model oluşturduk. Sosyal e-ticaret modeliyle faaliyete başladığımızdan bugüne kadar geçen bir yılda ciddi bir büyüme grafiği yakaladık. Bu büyüme doğal olarak yatırımcıların da dikkatini çekiyor. incir.com olarak e-ticaret alanında Türkiye’nin ilk milyar dolarlık web girişimi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 2017 yılına kadar 50 bin e-ticaret mağazasına ulaşmayı ve ölçeklenmenin gücüyle daha da gelişen bir altyapı ile iş modelimizi yurt dışına taşımayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

incir.com’a üçüncü kez yatırım yapan Aslanoba Capital Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aslanoba, “incir.com benim en çok heyecan duyduğum ve şu ana kadarki performansıyla en başarılı yatırımım oldu. İnanılmaz büyümesiyle ilk etapta Türkiye’de ve 2-3 sene içinde yurt dışına açılabilecek seviyede büyük bir başarı hikayesine doğru ilerleyen incir.com’un önümüzdeki 15-20 sene boyunca büyümesini hızla sürdüreceğine inanıyorum. Yurt dışına yapacağı açılımın başarılı olması halinde incir.com, Türkiye’den çıkmış en büyük ve en başarılı internet şirketi olacak.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>