Infineon CEO’su çip fiyatları için açıklama yaptı

0

Infineon CEO'su

Infineon CEO’su çip fiyatlarındaki beklentilerine dikkat çekti. Ploss fiyatların çok yüksek seviyelerde artış göstermesini bekliyor.

Infineon CEO’su çip fiyatlarındaki artışa dikkat çekti

Infineon CEO’su Reinhard Ploss yaptığı açıklamada, silikon çip fiyatlarının önemli ölçüde artmasını beklediğini belirterek, yarı iletken üreticilerinin artan talebi karşılamak için yatırım maliyetlerini karşılaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ploss, Infineon’un Avusturya’nın Villach kentindeki yeni elektrik santralinin açılış töreninde düzenlediği basın toplantısında, “Önemli fiyat artışları bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ploss, Infineon’un müşterilerin astronomik fiyatlar ödemesini istemediklerini, böyle bir zamanda satış için sadece en yüksek teklif vereni dikkate almak gibi bir yol izlemeyeceklerini vurguladı. Gazetecilere verdiği demeçte, “İşler yükseldiğinde ve düştüğünde güvenilir bir ortağız” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>