İnsansı robot Fedor hakaret etti

0

İnsansı robot Fedor

İnsansı robot Fedor, kendi Twitter hesabından eski kozomonotlara hakaret etti. Fedor’un paylaşımlarının ardından Twitter hesabı kapatıldı.

İnsansı robot Fedor için harekete geçildi

2019 yılının Ağustos ayında Fedor isimli insansı robot, Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilmişti. Fedor burada 10 gün kalmış ve başarısız uzay yürüyüşü denemesinin ardından dünyaya geri gönderilmişti.

Twitter hesabı de bulunan Fedor, bu hesabı üzerinden zaman zaman paylaşımlar yapmaktaydı. Fedor, Twitter’dan yaptığı son paylaşımla dünyanın gündemine yeniden geldi. Eski Rus kozmonot ve yeni milletvekili olan Suraev ile Samokutyayev hakkında Fedor ağır açıklamalar yaptı.

Fedor bu iki kişinin aksine robotların alkol yasağını ihlal etmediğini ve saçma sapan konuşmadığını yazdı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fedor, robotların bu ikili gibi zayıflık göstermeye yatkın olmadıklarını da söyledi. Bu paylaşımların ardından çok hızlı bir şekilde harekete geçildi ve Fedor’un Twitter hesabı kapatıldı. Ancak Fedor hakkında şikayetçi olunacağı ve olayın mahkemeye taşınacağı da belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>