Instagram para basıyor

0

Zuckerberg’ün büyük risk alarak satın aldığı ve Facebook ekosistemine kattığı Instagram’ın ne kadar doğru bir yatırım olduğu artık iyice ortaya çıktı.

Dünya Instagram üzerinde mi dönmeye başladı?

2019’un son çeyreğinde kazandığı gelir ile, Facebook’un toplamgelirlerinin dörtte birini oluşturan Instagram adeta para bastı.

Tek başına YouTube’dan daha fazla gelir elde eden Instagram’ın 2019 boyunca elde ettiği reklam gelirleri 20 milyar dolara ulaştı. YouTube ise sadece 15.1 milyar dolarda kaldı.

Bu da Instagram’ı gezegendeki en popüler ve en çok para kazanan video paylaşım servisi haline getirdi.

20 milyar doların ne kadarının kar olduğu şimdilik bilinmiyor ancak YouTube’un saatlerce uzunluğundaki videoları barındırmak ve yayınlamak gerekliliği ile sahip olmak zorunda olduğu teknik altyapının yanında, Instagram’ın daha düşük maliyetlerle çalıştığı tahmin ediliyor. Yani Instagram hem daha çok para kazanırken, hem de daha yüksek oranda kar ederek Google’ı çok kıskandırıyor olabilir.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>