Instagram web uygulamasındaki hikayeleri revize ediyor

0

Sosyal medya servisi Instagram, mobil cihazlar üzerinde çok yoğun şekilde tüketilen hikayeler özelliğinin web uygulaması üzerinde de daha rahat çalışması için bazı tasarım revizyonlarına gidiyor.

Web’den hikaye izlemek isteyenlere kolaylık

Buna göre Instagram’a web uygulaması üzerinden girecek kullanıcılar, takip ettikleri hesapların hikayelerini artık bir carousel üzerinde görebilecekler. Bu şekilde, mobil cihazlardakine daha benzer bir deneyim yaşayabilecekler.

Şu anda test aşamasında olan bu yeni özelliğin kalıcı olarak hayata geçip geçmeyeceği yakında belli olacak. Ancak Instagram’ın uzun süre ihmal ettiği, hatta ciddiye bile almadığı web uygulamasına artık çok daha fazla önem verdiğini de inkar etmek mümkün değil.

Pandemiyle beraber evde çalışmaya başlayan kitlelerin laptoplarına odaklanmasıyla Instagram’da uygulamanın web tarayıcısı üzerinden daha sağlıklı çalışması için acil önlemler almıştı. Keşfet sekmesi ve mesajlaşma özelliğinin açılmasıyla Web uygulaması çok kullanışlı hale gelmişti. Ancak hala web üzerinden post/hikaye göndermek mümkün değil.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>