Intel bağlantılı ev aletleri bölümü satılıyor mu?

0

Intel bağlantılı ev aletleri

İşlemci dünyasının dev ismi Intel bağlantılı ev aletleri bölümünü satmaya karar verdi. Böylelikle Intel’in farklı bölümleri arasındaki yaprak dökümü devam ediyor.

Intel bağlantılı ev aletleri bölümü için karar verildi

İşlemci dünyasında dünya devi olan Intel, bu gücünü daha etkin kullanabilmek için farklı alanlara ait bölümler de oluşturmuştu. Ancak Intel, girmek istediği bu bölümlerin birçoğunda başarılı olamadı.

Hatta Intel geçtiğimiz aylarda akıllı telefon, mobil modem, giyilebilir cihaz ve geliştirici kartları bölümlerine son verdiğini açıklamıştı. Intel, büyük umutlarla açılan akıllı ev aletleri bölümüne de son verdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl 450 milyon dolarlık gelir elde eden bu bölümde çeşitli WiFi yongaları tasarlanıyordu. Ancak tüketicilerden tam anlamıyla beklenen talep gelmedi.

Önümüzdeki günlerde Intel’in bu bölümünü kimlerin almak isteyeceği ve satışın ne kadarlık bir ücret karşılığında gerçekleşeceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>