Intel, Developer Forum’a son veriyor

0

Intel, geliştirdiği teknolojileri sergilediği ve iş ortaklarıyla paylaştığı fuar ve panellerden oluşan Intel Developer Forum’u sonlandırma kararı aldı.

20 yıldır her sene düzenlenen ve teknoloji dünyasının en önemli etkinlikleri arasında yer alan Intel Developer Forum’un sona ereceği haberi teknoloji dünyasında büyük şaşkınlık yarattı.

Intel, yayınladığı duyuruda, IDF’te açıklanan detayların artık Intel’in web sitesinde, Resource and Design Center başlığı altında sürekli yayında olacağını ve güncelleneceğini açıkladı. Geliştiricileri, donanım ve yazılım mühendislerini, iş ortaklarını bu alana yönlenmeye davet etti.

İşlemci devi bu yıl Çin’de düzenlenmesi beklenen IDF’i iptal edeceğinin işaretlerini daha önce vermişti ancak IDF 2017’nin ABD’de bir lokasyonda düzenleneceği düşünülüyordu. Dolayısıyla IDF’in tamamen sona erdirilmesi teknoloji dünyasında büyük bir sürpriz oldu.

Öte yandan Intel’in IDF yerine, yeni ürünlerini tanıtıp basın lansmanları yapacağı farklı bir formatta bir basınla buluşma zirvesi düzenlemesi de ihtimaller dahilinde bulunuyor çünkü 15-17 Ağustos’ta IDF’in yapılacağı kongre merkezinin kira sözleşmesinin iptal edilmediği dikkat çekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>