İnternette görünenin ötesinde neler var?

0

1444207108_DS_Deepweb_Etkinlik_Detay_984x355_İnternette, arama motorları tarafından bulunamayan her şeyin dahil olduğu kısma Deep Web (Derin Web) adı verilmektedir ve bu gizemli alanın bildiğimiz statik internetin 500 katı büyüklüğünde olduğu tahmin edilmektedir. Dijital Stüdyo, oldukça merak uyandıran bu kavramın tüm sırlarını öğrenmek isteyenler için, 24 Ekim Cumartesi günü Workington Levent 199 Şubesi’nde, “Deep Web” üzerine Türkiye’deki ilk etkinliği gerçekleştirecek.

Etkinliğin yol göstericiliğini gerçekleştirecek ve Türkiye’de, siber güvenlik alanında en derin teorik ve pratik bilgiye sahip BT profesyonellerinin başında gelen Halil Öztürkçi, etkinliğin içeriği ile ilgili “İnternette bulamadığınız herhangi bir şey, aslında oralarda bir yerlerde olabilir. Hayır, Google’da yeterince arka sayfalara baktığınızda ya da arama yaptığınız anahtar kelimeleri değiştirdiğinizde bulabileceklerinizden bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz, arama motorları tarafından dahi bulunamayanlar” açıklamasında bulundu.

BT güvenlik ekipleri, yazılım geliştiriciler ve dijital pazarlama profesyonelleri tarafından Deep Web kavramı etrafındaki sorular ve bunları yanıtlama çabaları her geçen gün artıyor. İnternet içerisinde neden bu kadar büyük ve bilinmeyen bir alan var? Böyle bir ayrımın olabilmesi nasıl mümkün oluyor? Ve bu alanı kullananlar kimler, yani kabaca ifade edersek, içeride neler oluyor? Bu soruların etrafına, ışığın etrafına toplanan ateş böcekleri gibi her gün yüzlerce, binlerce internet kullanıcısı geliyor ve Deep Web’in sırlarına öğrenebilmek için kafa patlatıyor. Dijital Stüdyo ve Workinton iş ortaklığında gerçekleştirilecek etkinlikte “Deep Web” ile ilgili bulabildiğiniz ancak doğruluğundan emin olamadığınız, çoğunlukla kulaktan dolma cevaplarla karşılaştığınız sorulara artık güvenilir ve anlaşılır yanıtlar bulabilmeniz amaçlanıyor. Kayıt ve detaylı bilgi için Dijital Stüdyo’nun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>