Techinside Google News
Techinside Google News

The Interview, webden 15 milyon kazandırdı

Son günlere damgasını vuran The Interview filmi farklı platformların ardından Apple iTunes'daki yerini de aldı.
- Advertisement -

Sony’nin uğradığı siber saldırıların sebebi olarak lanse edilen The Interview filmi gündemde kalmaya devam ediyor. Sony, Güney Kore’den aldığı tehditler sonrasında filmi vizyona sokmaktan vazgeçmiş ancak daha sonra kararını değiştirerek sınırlı sayıda sinemada gösterime başlamıştı.

Bu arada yapımı bir yandan da web üzerinden dağıtıma çıkaran şirket, dijital satın alım ve kiralama için 6 dolar talep etti. Sony bugün yaptığı açıklama ile bu süreçte toplam 15 milyon dolarlık gelir elde ettiğini duyurdu. Markaya göre toplamda 2 milyonluk tekil satış gerçekleşmiş.

The Interview, Kuzey Kore lideri ve dünyaca bir diktatör olarak görülen Kim Jong-un’un Amerikalı iki arkadaş ile olan enteresan serüvenini anlatıyor.

Sansasyonel proje geçtiğimiz gün itibariyle Google ve Microsoft’tan sonra Apple platformu iTunes’a da geldi. Filmi izlemek isteyen Apple’cılar iTunes üzerinden The Interview’a artık ulaşabilir. Film aynı zamanda Google Play Store, YouTube Movies ve Xbox üzerinden de arzu edenler için sanal olarak erişilebilinir durumda.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir