The Interview, webden 15 milyon kazandırdı

0

Sony’nin uğradığı siber saldırıların sebebi olarak lanse edilen The Interview filmi gündemde kalmaya devam ediyor. Sony, Güney Kore’den aldığı tehditler sonrasında filmi vizyona sokmaktan vazgeçmiş ancak daha sonra kararını değiştirerek sınırlı sayıda sinemada gösterime başlamıştı.

Bu arada yapımı bir yandan da web üzerinden dağıtıma çıkaran şirket, dijital satın alım ve kiralama için 6 dolar talep etti. Sony bugün yaptığı açıklama ile bu süreçte toplam 15 milyon dolarlık gelir elde ettiğini duyurdu. Markaya göre toplamda 2 milyonluk tekil satış gerçekleşmiş.

The Interview, Kuzey Kore lideri ve dünyaca bir diktatör olarak görülen Kim Jong-un’un Amerikalı iki arkadaş ile olan enteresan serüvenini anlatıyor.

Sansasyonel proje geçtiğimiz gün itibariyle Google ve Microsoft’tan sonra Apple platformu iTunes’a da geldi. Filmi izlemek isteyen Apple’cılar iTunes üzerinden The Interview’a artık ulaşabilir. Film aynı zamanda Google Play Store, YouTube Movies ve Xbox üzerinden de arzu edenler için sanal olarak erişilebilinir durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>