IoT inovasyonu azaldı

0

IoT inovasyonu

Araştırma firması GlobalData’nın yeni verilerine göre, teknoloji ve iletişim sektöründe nesnelerin interneti (IoT) alanındaki araştırma ve yenilik geçen yıl azaldı.

En son rakamlar, sektördeki IoT patent başvurularının sayısının geçen yılın aynı dönemine göre 1.150’den Kasım’da sona eren üç ayda 683’e düştüğünü gösteriyor.

IoT ile ilgili patent hibe sayıları, başvurulara benzer bir yol izledi. Geçen yılın Kasım ayında sona eren üç ayda 681’den bu yıl 491’e düştü.

Rakamlar, dünya çapındaki resmi ofislerden alınan patent başvurularını ve hibeleri takip eden GlobalData tarafından derlendi. Metin analizinin yanı sıra resmi patent sınıflandırmalarını kullanan bu patentler, ana tematik alanlarda gruplandırılmıştır ve çeşitli endüstrilerdeki kilit şirketlerle bağlantılı.

IoT, GlobalData tarafından izlenen kilit alanlardan biri. Önümüzdeki yıllarda şirketlerin karşı karşıya kalacağı önemli bir yıkıcı güç olarak tanımlandı ve şu anda kaynak yatırımı yapan şirketlerin ödül alması beklenen alanlar arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>