iPhone ve iPad daha iyi uyutacak

0

Bilgisayar ekranından mavi ışınları azaltıp sarı ışığa geçerek gece karanlığında bilgisayar kullanmayı kolaylaştıran f.lux ile yıllar önce tanıştım ve o günden bu yana akıllı telefonlardan en büyük beklentim benzer bir özelliği sunmalarıydı. Android için ekran ayarlarına müdahale eden pek çok uygulama bulunurken, Apple bu müdahaleye izin vermediği için f.lux ancak jailbreak ile kullanılabiliyordu. Neyse ki yeni yayınlanan iOS 9.3 ile gelen Night Shift özelliği bu açığı kapattı.

iOS 9.3’ün en önemli yeniliği olan Night Shift, ekran renklerini gece kullanımına uygun şekilde güncelleyip, mavi ışığı kısarak karanlık ortamlarda gözleri yormayan, uyku kaçırmayan bir kullanım sağlıyor. Coğrafi konumunuzu kullanarak, gece/gündüz dönüşümlerini algılayan özellik sayesinde her defasında tekrar ayar yapmak da gerekmiyor.

night shift apple iphone

iOS 9.3 başka neler sunuyor?

Mobil cihazınızı not almak için sık kullanıyorsanız, Notlar uygulamasının artık Touch ID desteklediğini bilmek güven tazeleyecektir. Ayrıca notlarınızı artık güncelleme tarihine göre sıralamanın yanı sıra, alfabetik olarak ya da oluşturma zamanına göre de sıralayabilirsiniz. iPhone üzerinde Notlar uygulamasını açıp telefonu yan çevirdiğinizde, yeni bir görünümle karşılaşacaksınız.

Haberler de iOS 9.3’ün ayarlarıyla oynadığı bir diğer uygulama. Haberler artık yeni bir algoritma kullanıyor ve videolar doğrudan akış içerisinde oynatılabiliyor.

Güncellemeyle gelen performans iyileştirmeleri ve hata ayıklamalarının yanı sıra, birden fazla Apple Watch cihazı tek bir iPhone’a bağlama özelliği de iki koluna da birer Watch takanları mutlu edecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>