iPhone üretimi Hindistan’a taşınıyor

0

Apple’ın iPhone üretimini ABD’ye taşıyıp taşımayacağı tartışıla dursun, iPhone’ların 2017’de Hindistan’da üretilebileceği ortaya çıktı.

iPhone üretimini taşeron olarak gerçekleştiren Tayvanlı Wistron şirketi, Hindistan’ın Banglore şehrinde bir fabrika kuruyor.

Şirketin bu fabrikada iPhone için üretim yapması veya parçaları birleştirmek için tesisi kullanabileceği düşünülüyor.

Trump bu işe ne diyecek?

Özellikle Trump’ın üretimi ABD’ye getirmesi için baskı yaptığı bir dönemde ortaya çıkan bu haber hakkında Apple yorum yapmaktan çekinirken, Wistron’un Hindistan’daki fabrikasının Nisan ayında üretime başlayacağı da vurgulanıyor.

Peki Wistron’un Hindistan fabrikasında iPhone üretimi “yapmaması” mümkün mü?

Böyle bir seçeneğin olmadığı düşünülüyor çünkü şirketin iPhone dışında hiçbir müşterisi için bu tür bir yatırım yapmayacağına inanılıyor. Ayrıca, Apple’ın haberi yalanlamaması da, dolaylı olarak kabul etmesi anlamına geliyor. 

Diğer bir deyişle, ABD Başkanı Trump iPhone’ların ABD’de de üretilmesini isterken Apple Trump’ın gözünün içine baka baka üretimi Hindistan’a kaydırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>