iPhone X mühendisinin kızı babasının başını yaktı

0

Ergenlik zor bir dönem, ergen çocuk sahiplerinin işi daha da zor. Apple’ın, iPhone X modelini geliştiren mühendislerden birini, mühendisin kızının yayınladığı video nedeniyle işten attığının ortaya çıkması, şirketin imajını çok kötü etkileyecek gibi görünüyor.

YouTube’da hava atarken babasını kovdurdu

Brooke Amelia Peterson genç kız, birkaç gün önce iPhone X modelini detaylıca gösteren bir video yayınlamış ve bu video web sitelerinde hızla viral olmuştu. Apple ise araştırmasının sonucunda söz konusu kızın iPhone modelini geliştiren mühendislerden birinin kızı olduğunu tespit edince, kızın babasını işten çıkardı.

Apple veya söz konusu mühendis henüz bir açıklama yapmış değil ancak Brooke Amelia Peterson vlogundan yaptığı duyuruda babasının işten atıldığını teyit etti.

Mühendisin, telefonun güvenliğini sağlayamaması eleştiri konusu olmasına rağmen Apple’ın genç kızının şımarıkça bir hatası nedeniyle kıdemli bir mühendisini işten çıkarmasının şirketin presitiji için kötü bir deneyim olacağını vurgulayanların sayısı da hızla artıyor. 

Babasının kariyerini mahveden genç kızın, henüz medyaya gösterilmeyen yeni iPhone modeli hakkında yayınladığı videoyu aşağıda seyredebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=RBeD8E2xxck

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>