İspanya elektrikli otomobilleri teşvik edecek

0

İspanya elektrikli otomobiller

İspanya elektrikli otomobilleri teşvik etmeyi planlıyor. Bunun için ayrılan bütçe ülkedeki Enerji Bakanlığı tarafından duyuruldu.

İspanya elektrikli otomobiller için 800 milyon Euro harcayacak

Enerji Bakanlığı yaptığı açıklamada, İspanyol hükümetinin elektrikli otomobil satışlarını teşvik etmek için 2023 yılına kadar 800 milyon euro’ya kadar harcama planını onayladığını söyledi.

Bireysel kullanıcılar araç başına 7 bin euro’ya kadar teşvik alabilecek. Bununla birlikte küçük kasabalardakiler veya filoları için bu araçları alanlar teşvikten daha fazla yararlanabilecekler.

Elektrikli kamyonet alacak olanlara ise 9 bin euro’ya kadar teşvik sağlanacak. İspanya’da Enerji Bakanlığı, bu teşviklerin direkt olarak yürürlüğe gireceğini vurguladı. Ayrıca daha geniş ölçekli bir planlamada İspanya hükümeti, sadece satışlarda teşvikle sınırlı kalmak istemiyor. Ülkede otomobil bataryalarının yerli bir şekilde üretimi için de teşvikler sunulacak. İspanya hem üretimde hem de satışta sunacağı teşviklerle elektrikli araç sektörüne yön veren ülkeler arasında yer alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>