John McAfee koronavirüs hakkında konuştu

0

John McAfee koronavirüs

John McAfee koronavirüs ve küresel piyasaya olan etkiler hakkında konuştu. John McAfee, küresel ölçekte Çin’i bu sürecin kazanını olarak nitelendirdi.

John McAfee koronavirüs etkileri hakkında konuştu

Koronavirüs salgını, birçok ülkede sağlık altyapısını zor durumda bırakırken, üretim ve hizmet faaliyetlerini neredeyse durma noktasına getirdi. Elbette bu durum, küresel ekonomiyi de etkiledi.

Siber güvenlik uzmanı olan John McAfee, bu dönem hakkında kendi görüşlerini paylaştı. McAfee salgının ortaya çıktığı ve en çok etkilenen ülkelerden biri olmasına rağmen Çin’in bu dönemin kazananı olduğunu söyledi. Dünyanın büyük bir bölümü karantina altındayken ticarete ve ihracata yeniden hız veren Çin’in, koronavirüs döneminin kazanan ülkesi olarak nitelendirdi.

McAfee’ye göre şu anda Avrupa ve ABD kıtası karantina altındayken, Çin’de faaliyetlerin normale dönemeye başlamış olması, ekonomik anlamda Çin’in elini güçlendiriyor. Çin’in bunu başaran ilk ülke olmanın verdiği avantajla önemli bir avantaj yakaladığını söyledi.

Kripto para birimlerine ilgisiyle de bilinen McAfee, koronavirüsün piyasaya etkilerine yönelik düşüncelerini ise henüz paylaşmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>