John McAfee yeniden ABD Başkan adayı olacak

0

İlk ticari antivirüs yazılımı McAfee’yi yaratan, ardından şirketini Intel’e satıp macera peşinde koşmaya giden güvenlik ve kripto para uzmanı John McAfee, 2016 seçimlerinde ABD başkanlığına aday olduktan sonra şimdi de 2020 seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Cyber Parti

2016 seçimlerinde önce Cyber Parti’yi kuran ancak daha sonra Liberal Parti’den başkan adayı olan McAfee ön elemelerde başarılı olamayıp aynı parti içindeki rakip adaylar karşısında elenmişti.

Ancak McAfee pes etmemiş görünüyor. Kripto para/blockchain piyasasında güvenlikli teknolojiler geliştiren McAfee şimdi tekrar başkanlığa aday olacağını açıkladı.

2020 yılındaki seçimlerde yeniden aday olacak olan McAfee’nin ABD’nin özellikle gelenekçi kesiminden oy alması beklenmiyor zira esrar kullanımını serbest bırakmayı savunan McAfee, çok eşliliği de savunuyor ve Güney Amerika’da yaşadığı sırada hakkında yapılan bir de cinayet suçlaması bulunuyor.

McAfee, “Gringo” ismiyle tanındığı Belize’den gizli yollarla, saklanarak ABD’ye kaçmış ve hakkındaki suçlamaların servetini çalmak isteyen Belize liderinin kumpası olduğunu iddia ederek ABD mahkemelerinde serbest kalmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>