John McAfee’nin Twitter hesabı hacklendi mi?

0

Dijital güvenlik uzmanı ve ünlü iş adamı John McAfee, basına gönderdiği duyuru ile Twitter hesabının hack’lendiğini duyurdu. 

Kripto para piyasasını etkiledi

Son günlerde McAfee’in Twitter hesabından az bilinen dijital para birimleri hakkında “yatırım tavsiyesi” içeren yorumlar paylaşıyordu. Bu tweet’lerin sonucunda ise bahsi geçen dijital para birimlerinin fiyatlarından büyük zıplayışlar görüldü.

Ancak McAfee şimdi bu tweet’leri kendisinin atmadığını ve Twitter hesabının hack’lendiğini iddia ediyor. Ayrıca telefonuna da bazı hacker’ların ulaşmış olabileceği şüphesini taşıdığının altını çiziyor.

Bu olaylar yaşanırken yatıyla denizde olduğunu ve telefonuna erişimin kısıtlı olduğunu, telefon hattına erişmeye çalıştığında ise SIM kartının hata verdiğini, bu sayede hack’lenmiş olduğunu fark ettiğini anlatan McAfee’nin aynı zamanda hack’lenmesi imkansız bir telefon tasarımı üzerinde çalışıyor olması da haberi ilginç kılan bir diğer detay.

John McAfee, antivirüs kavramının babası olarak biliniyor ve 1980’li yıllarda geliştirdiği antivirüs yazılımı ile korunmasız olan PC’ler için önemli bir güvenlik kalkanı oluşturmuştu. Daha sonra güvenlik yazılımını Intel’e satan iş adamı Latin Amerika ülkelerine yerleşmiş ve yaşadığı sıradışı yaşamı ile medyanın gündeminden düşmemişti. Ancak yaşadığı ülkende cinayetle suçlanmasının ardından ülke yöneticileri tarafından servetine el konulmak istendiğini ve bu yüzden adının bir cinayete bulaştırıldığını anlatarak kaçak yolları kullanarak “film gibi” bir operasyonla ülkeden kaçıp ABD’ye geri dönmüş, ABD mahkemelerinde ise hakkındaki cinayet iddialarından aklanmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>