Kaliforniya aşı kayıtlarına dijital erişim sunacak

0

Kaliforniya aşı kayıtları

Kaliforniya aşı kayıtlarına dijital erişim sunacak bir araç geliştirdi. Bu araçla vatandaşlar, aşı kayıtlarına hızlıca ulaşabilecek.

Kaliforniya aşı kayıtlarına dijital erişim için araç geliştirdi

Kaliforniya eyaleti, sakinlerin COVID-19 aşı bilgilerinin dijital bir kopyasına kolay erişim sağlamak için tasarlanmış bir araç başlattı. Bu araç, New York’un Excelsior Pass’ından farklı olarak, insanların telefonlarına yüklemeleri gereken bir uygulama değil.

Sakinlerin adlarını, doğum tarihlerini ve aşı olurken kullandıkları telefon numarasını veya e-posta adresini girmeleri gereken basit bir web sitesi hayata geçirildi. Aşı kayıtlarının dijital kopyasını açabilmek için 4 haneli dijital bir PIN oluşturmak yeterli oluyor.

Kullanıcılar, bilgilerini içeren bir bağlantıya ek olarak, kayıtlarını bir QR kodla da görebilecek. Vatandaşlar bunu, müşterilerin veya katılımcıların önceden aşılanmış olmasını gerektiren kuruluşlara veya etkinliklere giriş yapmak için kullanabilecek. Eyalet yönetimi, “güvenlik ve mahremiyet için ulusal standartlar” izlendiğini de belirtti. Ancak veritabanında eksiklik olan bu araç, şu anda yanlış bilgi verebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>