Kaspersky Lab, OPC Foundation üyesi oldu

0

Kaspersky Lab, OPC Foundation’a katıldı. Küresel bir kuruluş olan OPC Foundation, pazarlardan bağımsız olarak çoklu tedarikçi, çoklu platform, güvenli ve güvenilir endüstriyel birlikte çalışabilirlik için veri ve bilgi aktarım standartları oluşturuyor.

Bu üyelikle birlikte OPC’nin tüm spesifikasyon ve araçlarına erişme hakkı elde eden Kaspersky Lab, endüstriyel siber güvenlik çözümü olanKaspersky Industrial CyberSecurity’nin birlikte işlerliğini yeni bir seviyeye çıkaracak.

Çok tedarikçili ICS platformları arasında kesintisiz bilgi akışını garanti altına alan OPC, endüstriyel otomasyon ve diğer endüstrilerde veri ve bilgilerin güvenilir bir şekilde paylaşımı için meydana çıkmış birlikte çalışılabilirlik standardıdır. OPC standardı için gerekli şartlar, 460’tan fazla endüstri tedarikçisi ve yazılım geliştiricinin işbirliğiyle yaratılıyor ve Kaspersky Lab böylece siber güvenlikle ilgili yeni OPC standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Söz konusu üyelikle birlikte Kaspersky Lab, OPC UA (Unified Architecture / Birleşik Mimari) yapısına destek sağlayacak ve OPC kütüphanelerini endüstriyel siber güvenlik çözümü dahilinde kullanabilecek. Bundan böyle OPC Sertifikasyon Laboratuvarı’na erişimi olan şirket, çözümünün protokolün tüm özellikleriyle pürüzsüz bir şekilde birlikte çalışabilmesi için gerekli testleri gerçekleştirebilecek.

Sertifikasyon tamamlandıktan sonra Kaspersky Industrial CyberSecurity çözümü, OPC protokollerini kullanan müşterilerin heterojen endüstriyel ortamlarına sorunsuz bir şekilde entegre edilebilecek. Bu sayede SCADA sunucuları, HMI panelleri, mühendislik iş istasyonları, PLC’ler, ağ bağlantıları ve diğer organizasyonel ve endüstriyel öğeler OPC’ye uyumlu ve çok katmanlı korumaya sahip olabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>